top of page

Motivace při učení francouzštiny

Aktualizováno: 25. 7. 2023

Motivace k učení francouzštiny je důležitá pro každého, kdo se chce naučit tuto krásnou a romantickou řeč. Pokud se snažíte najít způsoby, jak zlepšit své učení francouzštiny, zde jsou některé tipy, které vám pomohou udržet motivaci a dosáhnout vašich cílů.1. Stanovte si konkrétní cíle

Stanovte si konkrétní cíle, čeho chcete s francouzštinou dosáhnout. Například můžete si říci, že se chcete naučit základní fráze pro komunikaci v každodenním životě, nebo že chcete být schopni číst francouzskou literaturu. Tento způsob vám pomůže udržet si motivaci a dát vám cíl, kterého chcete dosáhnout.


2. Najděte si motivující zdroje

Existuje mnoho zdrojů, které vám mohou pomoci udržet si motivaci, například podcasty (koukni na náš článek o podcastech), videa (četl/a jsi už blogový příspěvek na téma, koho sledovat na YouTube?)nebo knihy v francouzštině. Najděte si zdroj, který vás baví a snažte se ho používat pravidelně.


3. Vyhledejte si učitele nebo mentora

Učitel nebo mentor může být velmi užitečný pro udržení motivace a pokrok v učení francouzštiny. Učitelé mohou nabídnout cennou zpětnou vazbu a individuální podporu. U nás si můžeš vybrat z nabídky podle úrovně (klikni na KURZY nahoře na liště).


4. Zapojte se do francouzské komunity

Připojte se k francouzské komunitě, například online diskusním fóru nebo skupině na sociálních sítích. Toto vám umožní najít podporu od ostatních lidí, kteří se učí stejně jako vy.


5. Najděte si partnera na konverzaci

Hledání partnera na konverzaci vám umožní procvičit si vaše francouzské schopnosti v reálném čase. Najděte si někoho, kdo hovoří francouzsky, a snažte se s ním pravidelně konverzovat.


6. Nastavte si rutinu

Vytvoření rutiny vám pomůže udržet pravidelný harmonogram učení. Pokud máte pravidelně naplánovaný čas na učení francouzštiny, bude vám snadnější se motivovat a udržet se v této činnosti.


7. Udržujte pozitivní přístup

Poslední, ale ne méně důležité, udržujte pozitivní přístup ke svému učení. Nepropadejte frustraci, pokud se vám nedaří tak, jak byste chtěli. Učení nového jazyka může být náročné a chce to trpělivost. Snažte se zaměřit na své úspěchy a na to, co už jste se naučili. Každý (i malý) pokrok je krok správným směrem.


Věříme, že tyto tipy vám pomohou udržet motivaci a pokrok v učení francouzštiny. Jestli potřebuješ s francouzštinou pomoct, vyber si jeden z našich kurzů, kde Ti s motivací rádi pomůžeme.


Bonne chance!


A jak jsi na tom s francouzštinou TY?

Jsi pokročilý/á a chceš se dál zdokonalovat ve francouzštině?

Přidej se ke komunitě studentů ve Francouzském klubu.


Co získáš? 😍


✅ pravidelné a zábavné skupinové online konverzace

✅ individuální konverzace s Bárou nebo Gwenem šité na míru tvým potřebám a zájmům

✅ tipy na filmy, seriály, podcasty nebo francouzskou hudbu

✅ vhled do aktuálního dění ve Francii

✅ pravidelný kontakt s francouzštinou, co tě bude bavit


0 komentářů

Commentaires


bottom of page