top of page

Bára

Francouzska učitelka Bára

Kdo jsem?

+ lektorka francouzštiny
Francouzštinu učím už přes 10 let a to individuální lekce i skupinové konverzace od začátečníků, přes mírně pokročilé až po profíky.


+ učím francouzštinu online
Na začátku jsem při studiu učila prezenčně, poté jsem se rozhodla vyjet studovat do zahraničí, ale s učením jsem se nedokázala rozloučit a tak jsem začala učit online. Dnes je vše vyladěné do posledního detailu a lekce jsou zajímavé a poutavé díky interaktivním hrám a aktivitám.


+ studovala jsem a žila ve Francii
Do francouzštiny jsem se zamilovala už na gymplu, moje cesta k ní ovšem nebyla úplně jednoduchá. Začala jsem se zpočátku na gymplu učit německy, po půl roce jsem se ale rozhodla přestoupit do francouzské skupiny, vše jsem se doučila, složila srovnávací zkoušky a o rok později vyhrála Francouzskou olympiádu a jako nejmladší účastník jsem mohla vyjet na výměnný pobyt do Francie a měsíc studovat na tamním gymnáziu. Od té doby jsem strávila spoustu let ve Francii, ať  už na studiích - - vystudovala jsem dva magisterské obory ve Francii - nebo pracovně - několik let jsem pracovala v krásném městě na východu Francie - v Lyonu. 


+ učím zábavnou formou
Žádné zastaralé učebnice, všechny materiály jsou zábavné a interaktivní. Nebaví mě učit z nudných učebnic a troufám si říct, že až poznáš mou metodu studia francouzštiny, už se k učebnici nebudeš chtít vrátit. Materiály a aktivity jsou pro každého studenta připraveny na míru, podle Tvých zájmů a potřeb. Není třeba se něco hodiny biflovat, ukážu Ti, jak se francouzsky naučit levou zadní.


+ ukazuju studentům opravdovou Francii
 
Díky svému skoro osmiletému pobytu ve Francii a každodennímu životu s Francouzem :-) (o něm se dozvíš více níže), ukazuju svým studentům nejen francouzskou gramatiku a slovní zásobu, ale také francouzskou kulturu, aktuální dění a praktické tipy, jak se ve Francii domluvit nebo např. jak uspět u zkoušek DELF a DALF, které jsem sama skládala.


+ pomůžu Ti s pokročilou francouzštinou
 
Mimo lekce francouzštiny, pracuji i pro francouzskou firmu jako export manažerka, díky této práci jsem každodenně v kontaktu s francouzštinou a rodilými mluvčími jak ve Francii, v Belgii nebo třeba ve francouzských zámořských oblastech. I díky této zkušenosti Ti můžu zprostředkovat tu "opravdovou" francouzštinu, tu, kterou se dnes opravdu mluví a se kterou se setkáš, až vyjedeš do zahraničí. Pokud potřebuješ připravit na pohovor ve francouzštině, na státnice nebo třeba na DELF/DALF, napiš mi.

Co o lekcích říkají 
naši studenti?

Gwen

Francouzský učitel Gwen

Kdo jsem?

+ lektor francouzštiny
učím 
individuální lekce i skupinové konverzace pro pokročilé nebo velmi pokročilé studenty (profíky), kteří už se domluví jen francouzsky.

+ pocházím z Francie
Narodil jsem se v malém městečku v Bretani - na západě Francie. Pokud jsi ještě v Bretani nebyl/a, tak rozhodně doporučuji a taky je croise les doigts (držím palce), aby nepršelo. V Bretani velmi často prší, ale taky jedno pořekadlo říká "Il ne pleut que sur les cons", že prší jen na blbce.😛 Pokud se chceš dozvědět více o Bretani a o Francii obecně, vsaď na lekce se mnou, rád Ti řeknu více.

+ stojím za technickou stránkou projektu
Vystudoval jsem informatiku na Bretaňské univerzitě v Lorientu, kde jsme se seznámili s Bárou. Potom mě oslovil marketing a odjel jsem studovat na druhou stranu Francie do Grenoblu.
Dnes pracuji jako projektový manažer v jedné americké firmě a zároveň se starám o technickou stránku projektu Bára&Gwen.+ vím, jak (se) učit

Sám jsem se v září roku 2021 přestěhoval do Česka a učím se česky. Vím tedy, jak může být učení jazyka náročné a proto Ti rád poradím, jak na to.

Chceš se konečně naučit francouzsky? 
Není na co čekat!

bottom of page