top of page

Quiche Lorraine - Slovíčka rovnou z kuchyně - YouTube

Aktualizováno: 18. 1.

Pojďme se dnes podívat na novou slovní zásobu z oblasti vaření. A rovnou spojíme příjemné s užitečným a naučíme se francouzská slovíčka na jednom slavném receptu - připravíme si francouzský Quiche lorraine - slavný francouzský koláč.

Připravili jsme pro Tebe pracovní listy, které si vyplníš během sledování videa a natrénuješ si porozumění mluveného slova.


Jak na to?

1. Stáhni si pracovní listy

Exercice Français Quiche Lorraine - BaraGwen
.pdf
Download PDF • 253KB

2. Podívej se poprvé na následující video a do tabylky v pracovního listu vypiš co nejvíce slov do kolonek "Les ustensiles" - kuchyňské nádobí a "Les verbes de cuisine" - vypiš všechna slovesa týkající se vaření, která ve videu požijeme.

3. Neváhej si video zastavit a průběžně slova vypisovat, po prvním shlédnutí se znovu podívej na tabulku a v hlavě si přehraj video a vzpomeň si, jestli jsi na nějaká slova nezapomněl/a

4. Potom se na video podívej ještě jednou a v pracovním listu doplň ingredience, které jsou potřeba na quiche lorraine a zároveň podle kontextu zjisti význam idiomatických výrazů a slovních spojení, které jsme ve videu použili.


TIP K UČENÍ:

Těmito radami se můžeš řídit u jakéhokoliv poslechu, ať už při sledování Tvého oblíbeného videa nebo např. u zkoušek DELF / DALF. První poslech / shlédnutí videa je vždy ten nejtěžší a je to zcela normální, musíš se s tématem seznámit, "zvyknout si" na přízvuk a formu, jakou řečník mluví. Proto doporučujeme svým studentům při prvním shlédnutí zachytit, o čem video / nahrávka pojednávají.

Až při druhém poslechu zjišťujeme více detailů a zodpovídáme specifické otázky nebo se zaměřujeme na nové idiomatické výrazy.

Spousta našich studentů tuto taktiku použila i u zkoušek DELF a vyplatilo se to!

100% našich studentů uspělo u mezinárodních zkoušek z francouzského jazyka DELF.Nezapomeň nás sledovat na YouTube, abys nepošvihl/a další zajímavá videa o francouzštině.

SLEDUJ YOUTUBE KANÁL BÁRAGWEN 

Bavil Tě tento článek? Dej 🧡 tomuto článku.Co dál? Přidej se k naší skvělé komunitě super studentů!

Vyber si způsob učení francouzštiny podle své úrovně, klikni na sekci Kurzy:0 komentářů

Comments


bottom of page